سرویس خواب استاندارد

دسته‌بندی نشده 2019-05-19 2019-06-01


سرویس خواب استاندارد

خواب یکی از نیاز های مهم انسان است که بیشنر زندگی انسان یعنی تقریبا یک سوم در آن سپری میشود، با استفاده از یک خواب خوب میتوانید برای انجام فعالیت های روزانه خود انرژی مورد نیاز را داشته باشید، یک خواب راحت نیازمند یک تخت خواب استاندارد و سرویس خواب استاندارد است. برای خرید یک سرویس خواب استاندارد و مناسب باید به اندازه کافی دقت داشته باشید و با آگاهی کامل نسبت به خرید آن اقدام نمائید.
در بازار تنوع محصولات گوناگونی در رابطه با سرویس خواب وجود دارد که هر چه تنوع سرویس بیشتر باشد موجب میشود انتخاب سخت تر انجام شود، در انتخاب سرویس خواب باید به جزئیات یعنی اندازه، جنس، رنگ و … توجه داشته باشید.

سرویس خواب استاندارد

ویژگی ‌های سرویس خواب استاندارد

ارتفاع متناسب برای سرویس خواب استاندارد

یک تخت استاندارد باید از لحاظ ارتفاع متناسب باشد، تخت خواب استاندارد طوری ساخته شده است که به خوبی هوا در ان گردش داشته باشد که این ویژگی میتواند جلوی رشد میکروب ها را در گرما گرفته و رطوبت را کنترل خواهد کند. این نکته علاوه بر اینکه موجب بهداشت فضای تخت میشود باعث میشود فرد روی آن خواب بسیار راحتی داشته باشد، و یک تخت استاندارد باید هوا را به راحتی از زیر تخت به گردش در بیاورد.

ویژگی ‌های سرویس خواب استاندارد

ارتفاع سرویس خواب استاندارد برای بزرگسالان

ارتفاع تخت خواب استاندارد مربوط به بزرگسالان باید به اندازه ای باشد که با زمین در تماس نباشد و دارای حداقل ارتفاع باشد، زیر تخت باید فضای خالی داشته باشد تا جریان هوا به راحتی در آن صورت بپذیرد ، تخت هایی که ارتفاع خیلی کمی دارند و در قسمت زیرین آنها فضایی وجود ندارد گردش هوا به خوبی انجام نمیشود، با استفاده از تخت هایی با ارتفاع باید نظافت زیر تخت هم در سر وقت انجام شود تا همیشه تمیز و فضایی برای رشد میکروب ها نباشد.
در زمان نشستن فرد روی تخت زاویه باید به گونه ای باشد که زائویه 90 درجه را بسازد و کف پا باید به صورت کامل با زمین در تماس باشد و حالت زانوها به شکل قائم باشند.
بهترین ارتفاع برای یک فرد بزرگسال اندازه ای بین 35 تا 40 سانتی متر میباشد و نه بیشتر و نه کمتر زیرا غیر از این اندازه ها ممکن است برای فرد مشکل ساز باشد، در صورتی که ارتفاع کمتر از این باشد زانو ها بالا آمده و احساس ناراحتی برای فرد به وجود می آورد به خصوص برای افراد قد بلند.

یکی از مشکلات دیگر تخت های با ارتفاع کم تمیز کردن و نظافت آن است زیرا فرد باید خم شده و این خم و راست شدن بعد از چند مدت مشکلات سلامتی را ایجاد میکند همچننین هنگام خوابید و دراز کشیدن سختی های خود را دارد.
تخت هایی که ارتفاع زیادی دارد برای افراد قد کوتاه مشکل آفرین است زیرا ممکن است فرد هنگام خوابیدن و افتادن از تخت و حتی بالا رفتن از تخت دچار آسیب شدید شود.
برای اینکه بتوان ارتفاع خوب را از دیگر تخت ها تشخیص داد این است که با اجازه فروشندگان روی تخت بنشینید و اگر احساس راحتی میکنید گزینه خوبی برای شماست.

ویژگی ‌های سرویس خواب استاندارد

ارتفاع مناسب سرویس خواب استاندارد برای کودکان

تخت کودکان باید اندازه استانداری باشد زیرا استاندارد بودن اندازه و ارتفاع تخت موجب رشد بهتر کودک خواهد شد، اندازه تخت کودکان نیز با یکدیگر تفاوت هایی دارد ولی معمولا ارتفاع هایی بین 20 تا 30 سانتی متر برای آنها در نظر گرفته میشود همچنین باید زاویه های قائم در این تخت ها رعایت شده باشد.
بهتر است برای کودک خود تخت خوابی را انتخاب کنید که بعد از چند مدت که کودک شما رشد پیدا میکند بتواند باز هم در آن بخوابد و هم در هزینه های خود صرفه جویی کرده باشید.
مزیت تخت های چند منظوره این است که محافظ های آن قابل برداشت میباشد یعنی بعد از اینکه کودک به اندازه کافی رشد پیدا کرد و بزرگ تر شد میتوان نرده ای محافظ را از تخت جدا کرد که فرزند شما راحت تر باشدو همچنین ارتفاع تخت قابل تنظیم و کوتاه و بلند شدن میباشد. اگر فرزند شما بزرگتر شد ولی همچنان در خواب تحرک زیادی را دارد میتوانید از محافظ ها استفاده کنید.

ویژگی ‌های سرویس خواب استاندارد

انواع سرویس خواب استاندارد و تخت خواب

در بازار با توجه به سلایق افراد و با توجه به استاندارها تخت خواب هایی وجود دارد که برخی از آنها شامل انواع زیر میباشند:

تختخواب های بادی

یکی از تخت هایی که به راحتی در هرجایی قابلیت استفاده را دارند تخت خواب ای بادی هستند که با هوا پر شده اند، این نوع تخت ها زمانی که نیاز به فضا خانه دارید میتوانید باد آنها را خالی کرده و یا در صورت نیاز آن ها را باد کرده و استفاده کنید. از این نوع تخت ها بیشتر در مسافرت و یا زمانی که مهمان دارید و به اندازه کافی تخت ندارید از ان استفاده میکنید. سایز کم آن و جمع و جور بودنشان باعث میشود که طرفداران زیادی داشته باشد و به راحتی در کمد جای میگیرد.

تختخواب های بادی

تختخواب های طبقاتی

اگر خانه و اتاق شما فضای زیادی برای قرار دادن دو تخت را ندارد میتوانید از تخت های طبقاتی استفاده کنید که روی یکدیگر قرار گرفته اند و مخصوص اتاق های کوچک ساخته شده اند. از این نوع تخت ها اغلب برای کودکان یا بزرگسالان استفاده میشود، در زمان خرید تخت های طبقاتی به اندازه کافی دقت کنید زیرا این نوع تخت ها باید دارای نرده های محافظ به خصوص در تخت بالایی باشد تا از افتادن افراد جلوگیری کند و میله های تخت که آن ها را به یکدیگر متصل کرده به خوبی انجام شده باشد.

تختخواب های طبقاتی

تختخواب های متحرک

این نوع تخت هم در مواقعی که مهمان دارید و یا فضای زیادی برای قرار دادن یک تخت وجود ندارد میتوانید از این نوع تخت استفاده کنید، با محافظی که در اطراف خود دارد به راحتی در هر جایی از اتاق نصب میشود و به همان راحتی هم میتوانید آن را جمع کنید.

تختخواب های متحرک

تختخواب های فلزی

تخت های فلزی یکی از انواع تخت هایی است که بیشتر از دیگر انواع خریداری میشود زیرا نسبت به دیگر جنس ه مقاومت بالاتری دارند و خیلی کمتر خراب شده و یا در اثر ضربه آسیب میبیند. این نوع تخت ها برای افرادی که همیشه در حال جابه جا شدن از خانه ای به خانه دیگر هستند گزینه خوبی نیست. تختخواب های فلزی

تختخواب های کاناپه ای

تخت خواب کاناپه ای یکی از تخت های خوب از لحاظ صرفه جویی در فضا است زیرا هم به عنوان کاناپه و هم به عنوان تخت قابلیت استفاده را دارد، زمانی که مهمان دارید میتوانید از آن به عنوان کاناپه و زمانی که به تخت نیاز دارید از آن به عنوان تخت استفاده کنید. این نوع تخت مناسب فضاهای کم است.

تختخواب های کاناپه ای

بدون برچسب

  

ارسال نظر

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر