سرویس خواب خوب چه ویژگی هایی دارد؟

دکوراسیون اتاق خواب 2019-05-06 2019-05-06


سرویس خواب خوب چه ویژگی هایی دارد؟

خوابیدن به اندازه کافی به شما کمک می‌کند سالم و هوشیار باشید. اما بسیاری از افراد مسن نمیتوانند به خوبی بخوابند. اگر شما همیشه خواب‌آلود هستید و یا به سختی می‌توانید در شب به اندازه کافی بخوابید، وقت آن رسیده که بهترین سرویس خواب را با مشاوره پزشک انتخاب کنید. خواب به اندازه کافی انرژی مورد نیاز برای انجام فعالیت های را به شما میدهد.

انتخاب بهترین سرویس خواب

برای اینکه بهترین سرویس خواب را انتخاب کنید باید به سلیقه خودتان نیز توجه کنید مثلا برخی از افراد سرویس خواب با ارتفاع بالا را پسند میکنند و برخی با ارتفاع پایین راحت ترند، برخی استفاده از تخت خایی که دارای چندین کشو است را دوست دارند.انتخاب بهترین سرویس خواب

برای استفاده چند منظوره از آن و برخی تخت های ساده و بدن کشو را ترجیح میدهند، تاج تخت هم در انتخاب نوع سرویس خواب مهم است و اینکه چه طرحی داشته باشد مثلا طرح سلطنتی داشته باشد و یا بالای آن آینه باشد و یا …برخی دوست دارند جدیدترین و بهترین سرویس خواب را خریداری کنند و برخی مدل های کلاسیک را بیشتر ترجیح میدهند.

در زیر به برخی از بهترین سرویس خواب اشاره شده است :

تخت‌خواب سورتمه ای شکل

این سرویس از بهترین سرویس خواب است که وزن سبکی را دارد که می‌تواند شبیه یک سورتمه سنتی باشد. اغلب آنها در بالای خود یک قسمت بزرگی  دارند و دارای یک پاتختی است، طراحی این نوع تخت به شکل منحنی میباشد.

دو طرف قاب تخت نیز بزرگ‌تر از بقیه قسمت های آن است  و در حالی که ارتفاع آن متناسب با استانداردهای ساخته شده است، این به این معنی است که فضای ذخیره‌سازی به منظور ایجاد فضای بیشتر را دارد. این نوع سرویس روی چهار پا ساخته شده است و برخی ممکن است یک شکاف بزرگ را در بخش زیر خود داشته باشند  تا آیتم‌های بسیار کوچک یا مسطح را زیر آن ذخیره کنند، اما اغلب سبک های این مدل دارای ارتفاع کم هستند.

مزایای بهترین سرویس خواب مدل سورتمه ای

این نوع سرویس خواب در سال های اخیر ساخته شده است و در طراحی آن از طراحی معاصر استفاده شده است، در این نوع تخت دارای طراحی ها و حکاکی های بسیار ظریفی به کار برده است که احساس خوبی را منتقل میدهد.

این نوع سرویس خواب به گونه ای طراحی شده است که نقطه کانونی یک اتاق باشند،  این نوع سرویس اغلب قطعات مشخصی دارند، که به خاطر اندازه، شکوه و طراحی ظریف شان مشهور هستند.تخت خواب سورتمه ای

سرویس خواب مخصوص کودکان

این نوع تخت خواب بر اساس استانداردهایی ساخته شده است که موجب راحتی کودکان شده است که دارای ارتفاع کمی است است. در زیر تخت بخش های اضافه ای برای ذخیره کردن وسایل خود برای صرفه جویی در فضا میباشد. همچنینی دارای نردبانی برای بالا رفتن از آن میباشد.

فواید بهترین سرویس خواب برای کودکان

این نوع از تخت خواب ها برای کودکان بسیار مناسب است به خصوص برای کودکان 6 تا 10 سال زیرا دارای یک نبردبان ظریف که مناسب کودکان است و انتهای این نبردمان به تخت خواب میرسد، در زیر تخت فضایی برای جاسازی کتاب های کودکان و یا محلی برای گذاشتن وسایل بازی کودکان مناسب است.

این کار چون برای کودکان ساخته شده است دارای ایمنی خاصی بوده و  به صورتی است که دور تا دور تخت برای ایمنی بیشتر کمی بالا رفته، چون کودکان در هنگام خواب ممکن است زیاد حرکت داشته باشند این محافظ موجب جلوگیری از افتادن آنها از تخت میشود، بخش زیرین تخت چون جای خالی دارد برای کودکان جذاب تر است و میتوانند چیزهایی که دوست داشته باشند را در آن بگذارند.

این نوع سرویس های خواب با ارتفاع گوناگونی ساخته شده است که بهتر است برای استفاده تخت کودکان از نوع ارتفاع کم آن بهره برد.

 

خوب خوابیدن همراه با بهترین سرویس خواب

افراد مسن نیز مانند بزرگسالان به اندازه 7 تا 9 ساعت خواب در شبانه روز نیاز دارند به علاوه افراد مسن نسبت به دیگر افراد مایل هستند زودتر به رختخواب روند.

دلایل بسیاری وجود دارد که چرا افراد مسن نمیتوانند در شب به اندازه کافی بخوابند. احساس ناخوشی یا درد داشتن می‌تواند باعث شود که افراد به سختی به خواب روند. بهترین سرویس خواب میتواند به افراد مسن کمک کند خواب راحت تری را در شب داشته باشند، اگر فرد خواب خوبی را در شب نداشته باشد ممکن است فردای آن روز عصبانی شوید، مشکلات حافظه داشته باشند یا دچار فراموشی شوید، احساس افسردگی کنید، اتفاقات ناخوشایندی برای شما بیافتد مثلا ممکن است تصادف کنید.

در ادامه بیشتردر مورد ویژگی های خواب خوب و داشتن چگونگی خواب خوب در کنار بهترین سرویس خواب توضیح خواهیم داد.

سعی کنید برای خواب خود برنامه ای منظم داشته باشید و حتی در آخر هفته تعطیلات خود را داشته باشید.

سعی کنید بعد از ظهرها چرت نزنید چون موجب به خواب نرفتن شما روی بهترین سرویس خواب شب میشود و یا ممکن است که در نیمه های شب بیدار شوید.

سعی کنید قبل از خواب به کتاب خواندن مشغول شوید، یا با آب گرم حمام کنید که به راحتی به خواب روید.

سروی خواب مناسب

در هنگام خوابیدن از تلفن همراه استفاده نکنید و یا تلویزیون تماشا نکنید چون ممکن است نور این دستگاه ها موجب جلوگیری ازبه خواب رفتن شما شود، برخی افراد با دیدن فیلم های ترسناک به خواب خود لطمه میزنند.

سعی کنید دمای اتاق خواب خود را در درجه خوبی نگه دارید که نه خیلی سرد باشد و نه خیلی گرم که موجب ناخوابی شما شود و در حدی که امکان دارد محیط آرامی باشد.

در هنگام خواب از چراغ خواب استفاده کنید که نور کمی را داشته باشد.

سعی کنید روزانه فعالیت های ورزش داشته باشید اما نه در زمان هایی که نزدیک به خوابیدن است.

زمان هایی که نزدیک تایم خواب است از خوردن غذاهایی که هضم سختی دارند خود داری کنید.

به هیچ وجه در شب از کافئین استفاده نکنید چون موجب بیدار نگه داشتن شما میشود.

با استفاده از داروهایی که دکتر برای برخی از افراد تجویز میکند همراه با بهترین سرویس خواب به بهترین نحو ممکن میتوانند به خواب روند.

یک لیوان آب کنار تخت‌خواب بگذارید تا زمانی که شما احساس تشنگی کنید.

بدون برچسب

  

ارسال نظر

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر